Yeni Bir Beyzbol Şapkası Elde Nasıl Yıkanır?

 Yeni Bir Beyzbol Şapkası Elde Nasıl Yıkanır?

                             beyzbol şapkası yıkama

1- Bir kap su hazırla.

 Bunun için temiz bir kova veya mutfağınızdaki ya da banyonuzdaki lavaboyu kullanabilirsiniz. Sonra da lavabonuzun veya kovanızın içini su ile doldurun. Bunun için soğuk su en iyi tercih olacaktır. Eğer beyzbol şapkanız çok kirliyse hafif ılık su kullanabilirsiniz. Kesinlikle şapkanızı sıcak su ile yıkamayın. Çünkü sıcak su şapkanıza zarar verebilir.

beyzbol şapkası nasıl yıkanır


2- Biraz çamaşır deterjanı ilave edin. 

Kullanacığınız deterjan, çamaşırlarınız için kullandığınız herhangi bir çamaşır deterjanı olmamalıdır. Çok fazla deterjan gerekmiyor ve sadece bir yemek kaşığı deterjan işinizi görmenize yetecektir. Deterjanı soğuk suyla karıştırın ve suyun içinde tamamen çözündüğünden emin olun. 

3- Öncelikle sorun çıkaracak lekelerden kurtulun. 

Eğer şapkanızda çamur veya leke gibi özellikle kirlenmiş noktalar varsa şapkanıza ön yıkama yapmalısınız. Bunun için de elinize pamuk el bezi veya kullanmadığınız eski bir diş fırçası alın. Daha sonra şapkayı deterjanlı soğuk su çözeltisine batırın ve yavaş yavaş şapkanızdaki lekeleri temizleyin.

                               beyzbol şapkası nasıl yıkanır

4- Şapkanızı suda bekletin. 

Şapkanız tamamen ıslanana kadar onu yaptığınız soğuk su ve deterjan çözeltisine batırın. Sonra da artık tercihinize göre birkaç saat suda şapkanızı bekletin ki temizlensin. Şapka, öylece suda batmışken yavaşça temizlenmeye başlayacaktır. Arada bir şapkanızın durumunu kontrol edebilirsiniz.

                              beyzbol şapkası nasıl yıkanır

5- Köpükle kaplı şapkanızı durulayın. 

Şapkanız deterjanlı suyu emdikten sonra musluğunuzdan ya da kovanızdan su akıtarak şapkanızı durulayın. Ama akıtacağınız su ılık (sıcak değil) olmalı. Şapkanızın üstündeki deterjan temizlenene kadar elinizle durulayın. Ayrıca yaptığınız bu işlem inatçı lekeleri şapkanızdan silmenize yardımcı olur.

6- Şapkayı elinizle kurutun. 

Temiz bir havlu alın ve bununla şapkanın üzerinddeki suları alın. Şapkadaki su fazlalığını aldıktan sonra şapkanızı dışarıda kurumaya bırakın.KAYNAKÇA
http://www.wikihow.com/Wash-a-Baseball-Cap-by-Hand

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!