Doğru Olduğu Sanılan Şehir Efsaneleri!


Günlük hayatta doğru olduğunu düşündüğümüz aslında tamamen gerçek dışı bazı bilgiler mevcut. Bu bilgileri kimin ortaya attığı bilinmez ama bu bilgilerin asıllarının bilinmesi gerektiğini düşünerek yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşıyoruz. İşte doğru olduğunu düşündüğümüz aslında gerçekle tamamen alakası olmayan o bilgiler!

yanlış bilgi, doğru olduğu sanılan yanlış bilgiler

Çin Seddi Ay’dan Görünen Tek İnsan Yapıtıdır!

Bu bilgi gerçeği yansıtmıyor. Muhtemelen Çin Seddi’nin uzunluğuyla karıştırılmış olmalı. Çin Seddi insanlar tarafından inşa edilmiş en uzun yapıtlardan fakat yüksekliği için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çin Seddi yaklaşık 8 bin kilometre ve yerle hemen hemen aynı renge sahip olduğundan uzaydan pek farkedilmeyen yapıt olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca uzaydan görünen birçok yapıt bulunmakta ve bu yapıtlara Yapay Dubai Adaları, Giza Piramitleri, Almeria Seraları örnek olarak verilebilir. Yani sonuç olarak Çin Seddi uzaydan görülememekle birlikte birçok farklı insan yapıtı uzaydan görülebilmektedir.

çin seddi uzaydan görülmez

Pisa Kulesi Eğik Yapılmıştır!

Pisa Kulesi yapımı eski tarihlere dayanıyor. Tam olarak 1173 yılında inşa edilmiş. Ayrıca Çan Kulesi olarak yapılmış. İlk inşa edildiğinde dik olarak oluşturulmuş. Yapılan yer çok sağlam bir zemine oturtulmadığından zamanla kaymalar meydana gelmiş ve bugünkü şeklini almış. Bugünkü şeklini alması bir nevi iyi olmuş aslında. Sadece şeklinden dolayı milyonlarca turistik ilginç pozlar verebilmek için ziyaret etmekte.

pisa kulesi neden eğri, pisa kulesi kaç yılında inşa edildi

Kelebekler 1 Gün Yaşar!

Kelebeklerin ömrünün 1 gün olduğu söylenir fakat kelebeklerle ilgili bu tür genellemeler yapmak tamamen yanlış. Çünkü aylarca yaşayan kelebekler de var. Bu söz, kelebeklerin ömrünün kısa olduğuna vurgu yapılma amacıyla ortaya atılmış ve zamanla kulaktan kulağa bu şekilde aktarılmış.

hatalı bilgiler, kelebekler 1 günden fazla yaşar

Vejeteryanlar Kesinlikle Et Tüketmez!

Vejeteryanlar, genel olarak sadece bitkisel yiyecekler tüketen insanlar olarak bilinmektedir ama bu bilgi de gerçek dışı. Çünkü vejeteryanlığın da çeşitleri var ve sadece bitkisel besinler tüketen insanların vejeteryanların yanında balık, tavuk, hindi, yumurta, süt gibi besinleri tüketen vejeteryanlar da vardır.

vejeteryanlar et yer mi,vejeteryan, hatalı bilgiler

Balıkların Hafızası 3 Saniyeliktir!

Balıkların birçok türünün hafızası kötü fakat Japon Balığı bu tezi çürütüyor. Japon Balığı birkaç ay hafızasında herhangi bir şeyi tutabilir.

balıkların hafızası ne kadardır?Umarım faydalı olmuştur. Siz de doğru olduğu sanılan yanlış bilgileri bizimle payalaşabilirsiniz. 


Kaynak:
https://onedio.com/haber/aslinda-dogru-olarak-bildigimiz-22-yanlis-bilgi-452400

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!