Dondurulan İlk İnsan 50 Yaşında!

Dünya’nın ilk dondurulan insanı unvanına sahip olan James Bedford tam 50 yıldır cryo tüpü içerisinde donmuş vaziyette. Şu anda ise “Geçmişte dondurulmuş insanlar yeniden hayata döndürülebilir mi” sorusu tartışılmakta.


James Bedford adındaki ABD vatandaşı, 12 Ocak 1967 tarihinde 73 yaşındayken cryo tüpüne girerek kendini donduran ilk insan unvanını kazanmıştı.

James Bedford, Cryo Tüpü, Dondurulmuş İnsan

O günden günümüze kadar tam 50 yıl geçti. James Bedford, böbrek kanseriydi ve tedavi de olamıyordu. Bu yüzden de ölmesi bekleniyordu ama kendisi ileride hastalığa bir tedavi yöntemi geliştirileceği ve dondurulmuş insanları hayata geri döndürmenin bir yolunun keşfedileceğini düşündüğü için kendi isteğiyle cryo tüpünün içine girmişti.

Dr. James Bedford, o günden itibaren resmen öldü olarak kabul ediliyor fakat tıbbi olarak da tam anlamıyla ölmediği biliniyor. Hiçbir organı bozulmaya uğramadan tam 50 yıldır cryo tüpünde buz kesmiş vaziyette duran Bedford, donmuş insanların organlarına zarar vermeden çözüldüğü zaman, hayata geri döndürülmüş olacak.

James Bedford, Cryo Tüpü, Dondurulmuş İnsan

Eğer dondurulmuş insanlar tekrar hayata getirilirse gelecekte bu teknikle Dünya’dan çok uzak yıldızlara asırlarca sürecek olan yolculuklar düzenleyecek olan astronotların ortaya çıkması da olası durumlar arasında. Bu gelişmeler bilimi inanılmaz derecede ilerletecek ve bu da özellikle uzayda yaşam arayanlar için bir umut kaynağı olacak.

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!