Dünya’nın Sabunla Yıkanılabilen İlk Telefonu

Dünya’nın teknolojisi giderek ilerliyor. Durağan olmayan bu çağda tabi ki de gelişmeler birbirini kovalıyor. Bu devrimlerden biri de sabunla yıkanılabilen telefondu. Japon teknolojisinden bir devrimle karşınızdayız. Bakalım bu özel telefonun ayrıntılarına.Dünyanın İlk Sabunla Yıkanılabilen Telefonu, Japonya, Japon Teknolojisi


Japonya’da üretilen sabunla yıkanılabilen telefon, şu an bir devrim niteliği taşıyor. Çoğu bilim insanı tarafından söylenen “Cep telefonlarınızdaki bakterilerin miktarı, tuvaletlerdeki bakteri miktarından fazladır.” söylemi çok duyulsa da çoğu insan bunu önemseyip de telefonunu temizlemiyor ve önlem almıyor. Bu da insan sağlığı için çok büyük bir tehdit durumuna geliyor.


Dünyanın İlk Sabunla Yıkanılabilen Telefonu, Japonya, Japon Teknolojisi


 Ama sabunla yıkanılabilen telefon bu söylemi çürüten bir devrim oldu. Sabunla yıkanılabilen telefon sayesinde telefonunuzdaki yüksek bakteri miktarı, telefon yıkandığı zaman en aza iniyor ve böylece sağlığınızı bakteriler tehdit edemiyor. Ayrıca bunun sayesinde ebeveynler de çocuklarına rahatlıkla da cep telefonu kullandırabiliyor.


KAYNAKÇA


      

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!