UFO Nedir?

Geçmişten günümüze uzaylıların kullandığını düşündüğümüz UFO'ların gökyüzünde görüldüğüne dair birçok iddia ortaya atılmıştır. UFOlarla ilgili birçok film, haber, rapor, müzik vardır. Biz de bugün sizlerle UFOların ne olduğunu, tarihçesini ve UFO ile ilgili bazı raporları inceleyeceğiz.


ufo


       UFO, aslında ingilizce bir kısaltmadır. Açılımı ise "Unidentified Flying Object" bu söz öbeğinin Türkçe karşılığı ise "Tanımlanamayan Uçan Nesne" dir.

UFO'lar konusuna henüz bilimsel bir açıklama getirilemediği için ve bu konu, henüz aydınlanmamış olduğu için bu uçan nesneler beraberinde birçok komplo teorisi de getirdi.

Genellikle, Dünya dışından yani başka bir galaksi veya başka bir gezegenden geldiği düşünülen bu uçan nesneler bazı gözlemcilerin ortaya attığı iddialar ve bazı kayıtlardan elde edilen ses veya görüntüler bize bu nesnelerin varlıklarının gerçek olabileceğini düşündürüyor.

Ve hala da bu konu hakkında bilim dünyasındaki tartışmalar devam ediyor. Hatta UFO'larla ilgili bir bilim dalı bile olmuşmuş. Bu  oluşan bilim dalına "ufoloji" ve bu alan içerisinde, UFO'larla  ilgili kayıtları,iddiaları,raporları ve bilimsel teorileri inceleyen bilim insanına ise "ufolog" deniyor.

       Bazı gözlemciler tarafından UFO gözlemi yapılmıştır. Hatta UFO'lar, eski ven antilkçağlardan beri gökyüzünde gözlenmiştir. Fakat gözlem raporları 1950'li yıllardan itibaren özellikle ABD üzerinde büyük bir artış göstermiştir.

Bu artış o yıllardan günümüze kadar devam etmektedir. Gün geçtikçe UFO raporlarında artış görüyoruz. UFO'lar, İngilizcede "flying saucer" olarak da bilinir. Bunun Türkçedeki  anlamı ise "uçan çay tabağı" olarak bilinir. Peki nedir bu  UFO'ların tarihçesi? Gelin şimdi sizinle bir de bu UFO'ların ne zamandan beri ortaya çıktığına bakalım.

Gerçek Ufolar

Geçmişten Günümüze UFO

       UFOlar, tarih öncesi ve antik çağda da bulunuyorlardı. İspanya'daki Alamitra Mağarasındaki veya Fransa ve başka ülkelerdeki mağaralarda UFO tasvirleri görülmüştür.

MÖ 1450'ye doğru Mısır firavunu 3.Tutmosis Dönemi'nde gökyüzünde "güneşten daha parlak ateşten halkalar" gözlemlenmiştir. Eni 5 m'yi bulan bu nesneler birkaç gün boyunca belirmiştir ve sonra gökte yükselerek kaybolmuşlardır.

Ünlü Romalı Yazar, Julius Obsequens MÖ 99  yılında "Tarquinia'da Güneş'in batışında küre benzeri yuvarlak bir cisim batıdan doğuya doğru yol alıyordu." diye yazmıştır.

        Bu tarz gözlemler Orta Çağ ve Rönesans Dönemlerinde de olmuştur. Daha sonra da günümüzde gözlemler baya bir artış göstermiştir. Dünya'nın farklı noktalarında farklı farklı şekillerde UFO'lar gözlenmiştir. Ayrıca UFO'ların tek şekli yoktur. Birden fazla şekilleri vardır. Mesela, diskler ve kubbeli diskler, koni, küre, bumerang, puro, silindir, halter, mantar, piramit, dikdörtgen, üçgen, satürn...


Üçgen Ufo


KAYNAKÇA
https://eu1.proxysite.com/process.php?d=x5B99FqKUE9bjMLPUFPaj4pJJXxPnWJ5p4qC5gU%3D&b=1&f=norefer
http://www.bilgiustam.com/ufo-nedir-ufolar-gercekten-var-midir/
http://www.dersimiz.com/bilgibankasi/UFO-NEDIR-HAKKINDA-BILGI-753.html

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!