Reenkarnasyon Nedir?

Reenkarnasyon ya da başka bir adıyla ruh göçü. Bu olay ile birlikte ruh, öldüğünde başka bir beden bulur. "Ölümden sonra tekrar doğmak" diye özetlenen reenkarnasyon, birçok filme, müziğe ve kitaba konu olmuştur. Ayrıca bu olay Asya dillerinde "tenasüh" olarak da  geçer. Şimdi sizlerle reenkarnasyonun tarihçesini, çıkış noktasını ve ne olduğunu bu yazıda bu öğreneceğiz.


Reenkarnasyon Nedir?

reenkarnasyonla ilgili ilginç bilgiler


       Reenkarnasyon spirütalistler tarafından incelenir. Şu an reenkarnasyona inanan insan sayısı 1 milyarı aşmaktadır. Orta Doğuda yayılmış birçok dinde reenkarnasyona inanılmaktadır. Sadece günümüzle sınırlı kalmayıp öncelerde Platon, Pisagor gibi ünlü Yunan filozofları da buna inanmışlardır.

Hatta Maya, Kelt, İnka gibi birçok uygarlıkta da reenkarnasyon inancı mevcuttu. İslamiyet, Musevilik, Hristiyanlık, Taoizm dinleri, Grek, Şaman kültürleri de reenkarnasyona inanır. İslamiyette açık bir şekilde emredilmese de kutsal kitap olan Kur'an'da buna dair üstü kapalı  ayetler vardır. Reenkarnasyonun çıkış noktası Budizm olarak görülür. Budizm, ruhun sürekli olarak Dünya'da kaldığına inanır.

      Elbet reenkarnasyon geçirdiklerini iddia edip, önceki hayatına dair net bilgiler vermiştir. Fakat yapılan araştırmalara göre bilim, reenkarnasyon diye bir şey olmadığını iddia etmiştir. Psikolojide bu "hayali anı sendromu" olarak açıklanmakta. Yani bazı insanlar gerçekte yaşanmamış olayları zihninde canlandırabiliyor. Özellikle sevdiklerinden ayrılmış, yalnız insanlar bu durumu yaşıyor. Devam eden araştırmalar süresince hatıraların ve deneyimlerin de genlerle aktarılabileceği sonucuna varılmıştır.

reenkarnasyonla ilgili ilginç bilgiler

Reenkarnasyonla İlgili İlginç Bilgiler

1- Reenkarne olduğu düşünülen çocuklar, sadece önceki hayatlarındaki yaşam deneyimlerini kullanarak yabancı dil konuşabiliyorlar.

2- İstatistik verilere göre, ABD'de 4 kişiden biri reenkarnasyona inanmakta.

3- Reenkarnasyon alanında yapılan araştırmalarda, bugüne kadar dünya üzerinde toplam olarak 95 milyar insanın yaşayıp öldüğü tahmin ediliyor.

4- 6 milyar ruhun en az 10-15 kez haya dönmüş olabileceği tahmin ediliyor.

5- Genellikle 30 yaş üstü kişiler reenkarnasyona inanıyorlar.

6- Eğitim seviyesi yükseldikçe, reenkarnasyona inanç seviyesi azalıyor.

Dünyadaki İlginç Bir Reenkarnasyon Örneği

  Titu Olayı

Titu, 2,5 yaşındayken adının Suresh Verma olduğunu, evini, dükkanını ve karısını detaylı bir şekilde anlatıyordu. Ebeveynleri, onu ciddiye almıyorlardı. Fakat Titu, bir gün katili tarafından silahla vurularak öldürüldüğünü daha sonra yakılarak küllerinin nehre atıldığını söyleyince reenkarne olduğu konusunda endişelenmeye başladılar. Daha sonra Titu, başının sağ tarafından vurulduğunu söyledi. Sonra canlı yayında Titu tıraş edildi ve tam silahın mermisinin isabet ettiği tarafta bir ize rastlandı. Titu, davayı yeniden açtırdı ve katilini yakalattı.

titu nedir


KAYNAKÇA
https://eu1.proxysite.com/process.php?d=x5B99FqKUE9bjMLPUFPaj4pJJXxPnWJ5p4qFxS%2BFt%2FO0GWSzcWY0&b=1&f=norefer
https://bpakman.wordpress.com/reenkarnasyon/kuran-reenkarnasyonu-red-mi-eder/yasar-nuri-ozturke-gore-reenkarnasyon/
https://onedio.com/haber/olumden-sonra-farkli-bir-hayat-mumkun-mu-sasirtan-ornekleri-ve-tum-bilinmeyenleri-ile-reenkarnasyon-468666


Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!