League of Legends'ta En Uyumlu 10 Alt Koridor İkilisi

        League of Legends ya da diğer adıyla LoL, bir takım oyunudur. Bu takım  oyunu 3 koridor ve 5 rolden oluşmakta oluşmakta. Alt, üst ve orta olmak üzere 3 koridor vardır. İşte biz de bugün sizlere Alt koridorda en uyumlu 10 çifti derledik.

1- Miss Fortune - Annie

Destek rolünde oynayacak olan Annie ulti yeteneği olan ayısıyla birlikte rakibi sersemeletecek ve nişancı olan Miss Fortune da ulti yeteneği olan "Mermi Manyağı" nı kullanıp onlara yüksek miktarda hasar verecek. Annie'nin verdiği hasarlar yetmiyormuş gibi Miss Fortune'nın da verdiği hasarlar ile toplam hasar potansiyeli 2 katına çıkacak.

Miss Fortune ve Annie


2- Lucian - Braum

Destek rolünde olan Braum, pasifini rakip üzerinde ortaya çıkarmak için rakibe bir  yetenek veya bir düz vuruş atar. Sonrasında Lucian'ın pasifi olan "Işık Silahşörü" yeteneğinden gelen çifte vuruş rakibi daha hızlı sersemletecek. Böylece hem hasar hem de kitle kontrol açısından kazançlı çıkacaksınız.


3- Jinx - Thresh

Jinx ve Thresh


Destek rolündeki Thresh, Q yeteneği olan "Ölüm Cezası"nı tutturur ve rakibi çekip onu sersemletirse Jinx ile beraber güzel hasarlar çıkarabilirler. Çünkü thresh çekerken ayrıca sersemletiyor. Jinx'in E yeteneği olan "Patlangaç!" da rakibi mıhlar ve böylelikle aynı anda hem hasar hem de kitle kontrol açısından avantajlı duruma girersiniz.

4- Ezreal - Lux

Ezreal ve Lux


Destek pozisyonundaki Lux, rakibe Q yeteneği olan "Işık Bağı" ile rakibi sersemletirse Ezreal da doğru zamanda yeteneklerini kullanırsa gerçekten rakibe karşı Lux ile büyük hasarlar çıkarabilirler. Ayrıca ikisinin ultisi de haritadan gönderilebilir. Böylece koridordan az canla kaçanlar için de baya avantajlı konumdalar.

5- Vayne - Braum

Vayne ve Braum


Nişancı rolünde oynanan Vayne, gerçekten de büyük hasarlar çıkarabiliyor. Yanına bir de Braum gibi onu koruyabilecek, yüksek kitle kontrole sahip bir karakter eklenince çok uyumlu ve güçlü bir ikili ortaya çıkıyor.

6- Jhin - Thresh

Jhin ve Thresh


Destek rolünde oynayan Thresh, Q yeteneği olan "Ölüm Cezası"nı kullandığı zaman zaten sersemletmiş oluyor rakibi. Sersemlemiş hedefler her zaman Jhin için paha biçilemez bir hediyedir. Jhin de W yeteneği olan "Trajedi"sini kullanarak rakibi mıhlar ve bu arada Jhin'den gelen düz vuruşlardan ve yeteneklerinden gelen hasardan kaçamayacakları için bu ikili Alt koridorda terör estirebilirler.

7- Miss Fortune - Malphite

Miss Fortune ve Malphite


Destek Malphite hızlı bir şekilde Ulti yeteneği olan "Önlenemez Güç"ü kullandığı anda Miss Fortune Ultisi olan "Mermi Manyağı"nı kullanırsa ortaya bloklanamayacak bir güç çıkıyor ve böylece Alt koridoru kazanmak garanti oluyor.

8- Tristana - Nami

Tristana ve Nami


Tristana, E yeteneği olan "Patlayıcı Yük"ü rakip üzerine kurduktan sonra ona normal saldırılar yaparak üstünde büyük hasarlar bırakabilir. Bu, Nami'nin ona güçlendirme etkisi vermesiyle ikiye katlanır. Zaten Tristana, rakibi üzerinde yüksek miktarda hasar bırakabiliyor. Buna Nami de katılırsa kitle kontrol, can yenilenmesi ve hasar bakımından baya güçlü olurlar.

9- Jhin - Morgana

Jhin ve Morgana


Destek rolünde oynanan Morgana, Q yeteneği olan "Karanlık Esaret"i kullandıktan sonra tutarsa rakip 3 saniye boyunca mıhlanıyor. Zaten daha önce de Jhin'in en sevdiği hedeflerin sersemletilmiş ve mıhlanmış olan savunmasız hedeflerin olduğunu söylemiştik. Bu 3 saniye mıhlanmanın ardından bu mıhlama partisine Jhin de katılır. Ve büyük bir kitle kontrol etkisine sahip olurlar. Zaten rakibin hareketsiz kaldığı sürede büyük hasarlar çıkarabilirler.

10- Alistar- Vayne

Alistar ve Vayne


Destek rolündeki Alistar, hızlı bir şekilde rakibin üstüne atlayıp onlrı Q ve W yetenekleriyle büyük kitle kontrol etkilerine maruz bırakır. Bu arada Vayne de E yeteneği ile rakip nişancıyı duvara sabitler. Bu arada zaten büyük hasarlar çıkaracaklar. Çünkü Vayne her türlü yüksek hasar potansiyeline sahip bi karakter.

KAYNAKÇA
https://boards.tr.leagueoflegends.com/tr/c/yeni-oyuncu-kosesi/tFi7cMBM-uyumlu-bot-pre-herolari
https://boards.tr.leagueoflegends.com/tr/c/takm-topluyoruz/bBj0yAvr-en-uyumlu-bot-preler
http://gameinfo.tr.leagueoflegends.com/tr/game-info/champions/ 

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!