League of Legends'ta En Etkili Olabilecek 5 Takım Kompozisyonu!

League of Legends, hepimizin de bildiği gibi bir takım oyunudur. Bu oyunda kazanmak, iyi bir takım olmak ve uyumlu şampiyonları kullanmaktan geçer. İşte biz de sizler için League of Legends'ta en iyi 10 takım kompozisyonunu derledik.


1- Jarvan IV - Malphite - Yasuo - Miss Fortune - Sona

League of Legends


Jarvan, öncelikle ultisiyle rakipleri hapseder. Sonra Sona ultisini atar ve onları sersemletir. Sersemlemiş rakiplerin üstüne bir de Malphite atlayınca Yasuo'nun ultisi tetikleneceğinden Yasuo ultisini kullanır. En son da hayatta kalanları da öldürmek çin Miss Fortune ultisini atar.

2- Yasuo - Jarvan IV - Orianna - Miss Fortune - Zyra

League of Legends


Jarvan IV, ultisiyle rakibi hapsetmeden önce Orianna ona topunu verir ve daha sonra Jarvan ultisiyle rakibi hapseder. Ardından Orianna ultisini patlatır. Ardından Yasuo ultisiyle havaya uçanları alırken Zyra, havadaki rakiplerin altına ultisini döşer. Zyra'nın ultisi onları havaya uçurduktan sonra hayatta kalabilmiş rakiplerin sonunu Miss Fortune, ultisiyle getirir.

3- Ryze - Rek'Sai - Corki - Kalista - Kayle

League of Legends


Böyle bir kompozisyon ile rakip takımla savaşmadan maç bile kazanabilirsiniz.Takım savaşlarında önsaflarda duran Ryze,   rakibin sizin nişancı veya orta koridorunuza ulaşmadan durdurmanızı sağlayacaktır.Ulaşsa bile onu Kinred'ın ultisi ile koruyabilirsiniz.Yine Rek'Sai de takım arkadaşlarının önünde duvar olup rakibin vereceği hasarı emebilir. Bunların hiçbiri çare olmazsa Kayle ultisi her zaman cebinizde olacaktır. Ve savaş sırasında etliye sütlüye karışmadan uzaktan hasarını verecek olan kişi hala boyunu hesaplayamadığımız Corki'den başkası değil !

4- Zac - Vi - Malphite - Sion - Kalista

League of Legends


Öncelikle Sion ultisiyle çatışmayı başlatır. Ardından Zac ve Malphite araya atlar. Vi da rakip nişancıyı tutar. Bu hengame içerisinde zaten Kalista, rakibe tonlarca hasar verecek. Ve işin iyi yanı Sion içeriye dalmışken Kalista onu ultisiyle oraya tekrar fırlatırsa bu kombonun tadından yenmez.

5- Lissandra - Sejuani - Anivia - Ashe - Braum

League of Legends


Öncelikle Sejuani, rakibin arasına girerek tüm rakibi sersemletir. Sersemleyen rakiplerin üzerine Anivia da kaçış yollarına kapatır ve onlara tonlarca hasar verirken Braum hepsini havaya uçurur. Ardından Ashe rakibi sersemletip yavaşlattıktan sonra da Lissandra, rakip nişancıyı öldürür
KAYNAKÇA
http://tr.leagueoflegends.com/tr/

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!