League Of Legends'ta Birbirine Düşman Olan 10 Karakter!

        League of Legends'ın oyun mekanikleri olarak geniş olmasının yanında, hikaye evreni de oldukça geniştir. İşte biz de sizler için  hikayeye göre birbirine düşman olan 10 şampiyonu derledik.


1- Garen - Darius

Garen ve Darius düşman şampiyonlar


Garen, Demacia şehrinin gururudur ve çok iyi bir savaşçıdır. Ayrıca Darius da Noxus şehrinde çok yetenekli, hırslı ve sürekli saldırgan tavırlar sergileyen bir savaşçıdır. Noxus ve Demacia birbirine düşman iki şehir olduğundan, Garen ve Darius sürekli rakip olarak savaştıkları için birbirlerine düşman olmuşlardır.

2- Lucian- Thresh

Lucian ve thresh düşman şampiyonlar

Lucian'ın Senna adlı bir karısı vardır. Lucian, karısıyla  beraber Gölge Adaları'na gidip kötü ruhlarla savaşırlar. Ruh koleksiyoncusu Thresh ile karşılaşana kadar her şey yolunda gitmiştir. Orada yaşayan Thresh sürekli fenerinde ruh taşıyan ve başkalarının ruhlarını fenerine hapseden bir hayalettir. Bir gün bu çift oraya gittiklerinde Thresh, Senna'yı gafil avlayıp ruhunu çekip alır ve fenerine hapseder. Fakat bu durumda Lucian hiçbir şey yapamaz ve ardından Thresh de kaçar. Bunun üzerine Lucian, kötü ruhları temizleme görevini tek başına devam ettirmek zorunda kalır ve Thresh'ten bir gün intikam alacağına ve eşinin ruhunu huzura kavuşturcağına yemin eder.

3- Morgana- Kayle

Morgana ve Kayle düşman şampiyonlar

Morgana ve Kayle iki kız kardeştir. Bu iki kız kardeş, düşünce ayrılığına düştükleri için birbirlerine düşman olmuşlardır. Kayle, halkı için savaşmış ve adaleti savunmuştur. Morgana ise böyle savaşmanın doğru olmadığını ve halkının zorba olduğunu iddia etmiştir. Ama Morgana masum değildir. Sırf halkına söz geçirebilmek ve Kayle'i yenmek için birtakım kara büyüler öğrenmiştir. Bu iki kız kardeş, kardeşlik bağlarını tamamen koparmıştır.


4- Aatrox- Tryndamere

Aatrox Tryndamere düşman şampiyonlar

Aaatrox, savaş yanlısı bir yaratıktır. Aatrox, Tryndamere'in kabilesini katletmiştir. Geriye kalanlar ise açlıktan kırılıp gidiyorlardır. Tryndamere, bunu yapan Aatrox'a karşı intikam yemini etmiştir ve onu diyar diyar aramıştır. Fakat bir daha onu görememiştir.

5- Rengar- Kha'Zix

Rengar ve Kha'Zix düşman şampiyonlar

Rengar ile Kha'Zix en büyük düşmanlardandır. Rengar, bir ödül avcısıdır ve her yaratığı öldürmüştür. Kha'Zix ise hiçlikten gelen acımasız bir avcıdır. Bir gün Rengar, Kha'Zix'i pusuya düşürür ve ikisi de vahşice savaşırlar. Rengar, Kha'Zix'in yüzünü parçalarcasına yaralar. Kha'Zix ise Rengar'ı püskürtmek için Rengar'ın  gözünü çıkarır. İkisi savaşmaya devam ederler. Fakat sonra ikisi de öleceğini fark edince geri çekilirler. Rengar bir gözünü kaybetmiştir, Kha'Zix ise ağır yaralanmıştrı. Bir gün, Rengar Kha'Zix'i bulup onun kellesini koparıp mağarasının baş köşesine koymayı planlamaktadır. Çünkü bu rastladığı yaratıkların en güçlüsüdür. Kha'Zix de Rengar kadar güçlü bir yaratıkla karşılaşmamıştır. Bir gün Rengar'ı bulup yemek istemektedir.


6- Anivia- Lissandra

Anivia ve Lissandra düşman şampiyonlar


Anivia, Freljord'un muhafızlarındandır. Buz Ankası Anivia, birçok hayatı boyunca Freljord'u korumuştur. En son doğduğunda gördüğü Freljord bambaşkaydı. Freljord'u korumak için Ashe ile anlaşmıştır ve beraber hareket etmişlerdir. Freljord'da Lissandra'nın getirdiği yıkımı giderip arkadaşı Ashe ile barışı sağlamak için çalışmışlardır.


7- Ashe- Sejuani

Ashe ve Sejuani düşman şampiyonlar


Ashe, Freljord'daki  kabilelerden biri olan Avarosa'nın yöneticisidir. Sejuani ise barbarlıklarıyla meşhur olan Kışın Pençesi kabilesinin reisidir. Bu iki kabile birbirine düşmandır. Ashe bu durumda haklı olan taraftır.


8- Jinx- Caitlyn

Jinx ve Caitlyn düşman şampiyonlar


Jinx, Piltover'ın düzenini bozan bir suçludur. Caitlyn de Piltover'ın şerifidir. Caitlyn, arkadaşı Vi ile Piltover'da asayişi sağlamaktadırlar. Fakat Jinx, farklı bir suçluydu, hiç bu kadar garip bir suçlu görülmemişti. Her ne kadar çalışsalar da bu süper ikli, Jinx'i tutuklayamamışlardır.


9- Shen- Zed

Shen ve Zed düşman şampiyonlar

Shen'in babası Ionia'da büyük bir ustadır ve bu usta, Zed'i görür ve yanına evlatlık olarak alır. Eğitimlerde büyük başarı sergileyen Zed'in tek dengi kardeşi olan Shen'di. Shen, genellikle Zed'i yenerdi. Zed, Shen'e karşı büyük bir hırs besledi ve onu bir gün yendi. Fakat bunu yasak yöntemlerle yaptı. Ninja tarikatı tarafından alaşağı edilip sürgün edilen Zed, yıllarca serseriler gibi dolaştı. Tekniğini başkasına öğretti ve kendine takipçilerinden bir ordu kurdu. Ve takipçilerini arkasına alıp tapınakta tekniğini güçlendirecek olan kutuya sahip olmak için tapınağa gitti. Fakat onu orada bekleyen Shen'in babası olan ustası, onu karşıladı. Hiç çekinmeden ustasını vahşice öldürüp kafasını kesti. Ardından kafasını alıp Shen'in önüne attı. Öfkeden deliye dönen Shen, birçok ninjaya Zed'i yakalayıp öldürmesini emretti. Fakat Zed hepsini öldürdü. Birkaçı belki sağ kalmıştı o da Shen'in onları kurarmasıyla. Zed, artık yolunu çizmişti gölgeye kucak açmayan tüm ninjaları öldürmek isityordu.


10- Yasuo- Riven

Yasuo ve Riven düşman şampiyonlar

Yasuo, Ionialı bir kılıç ustasıdır. Riven ise Noxuslu bir savaşçıdır. Noxus, sürekli olarak Ionia'yı işgal etmiştir. Yasuo, o sırada Ionia için önemli birini korumakla görevlendirilmişti. Fakat sonra yeteneğine güvenerek görev yerinden ayrıldı ve savaşa katıldı. Döndüğünde de o kişinin öldürülmüş olduğunu gördü. Öldürülen kişi, rüzgar tekniğiyle öldürülmüştü. Fakat Yasuo da rüzgar tekniği kullandığı için suç Yasuo'nun üstüne kaldı. Noxus'ta bunu kullanan tek kişi de Riven'di. Yasuo, Riven'ı diyar diyar gezip aradı. Onu gördüğünde ilk işi onun cezasını vermek olacaktı.

KAYNAKÇA
http://gameinfo.tr.leagueoflegends.com/tr/game-info/champions/    
 
     

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!