Kahvenin Mucizevi Faydaları... Kanseri Önlüyor!

Türk Kahvesi sık tüketilen içeceklerimiz arasında. Bizim için de ayrı bir kültüre sahip. Fakat sık tükettiğimiz zamanlarda ister istemez zarar verir düşüncesiyle çekimser davranabiliyoruz. Aynı zamanda Türk Kahvesi’nin mucizevi faydaları haberleri bizi mutlu ediyor. Bu yazımızda Doç. Dr. Oğuz Özyaral’ın açıklamalarına yer verdik, “Türk Kahvesi kanseri önlüyor.”
kahve, türk kahvesi


Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kahve, kanser hastalarında olumlu sonuçlar doğuruyor. Tümör hücrelerinin gelişmesini durduruyor.

Aynı zamanda birçok hastalık karşısında da pozitif etki yaratıyor. Öksürükten safra taşı oluşumunu engellemesine kadar.. Faydalı olmasının sebeplerinden biri de kahvenin diğer içeceklerden farklı şekilde hazırlanıyor olması. Kısık ateşte kaynatılarak yapılması en önemli yöntemlerden biri.

kahve kanseri önler mi
Diğer önemli özellikleri arasında ise uyarıcı bir etkiye sahip olması geliyor. Bu yüzden yorgun veya uykulu olduğumuzda bizi bir süre ayakta tutsun diye bazen yoğun şekilde tüketiyoruz. Özellikle de ders çalışırken. Kahve kanın daha hızlı bir şekilde beyne iletilmesini sağlıyor ayrıca. Tabii her şeyde olduğu gibi kahvenin de çok sık tüketilmesi problemler doğurabiliyor.

Ne Sıklıkta Kahve Tüketmeliyim?

Kahveyi ne kadar sevsek de günde veya art arda 3 fincandan fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Özellikle ilerleyen yaşlarda sık kahve tüketimi kalp ritim bozukluğuna neden olmakta. Bu kadar sık tüketmektense bunun yerine kahveyle hemen hemen aynı etkiye sahip elma tüketebilirsiniz. Elmada da kafein bulunduğundan sizi kısa süreliğini uyarır ve uykunuzun kaçmasına yardımcı olur.

elma, kahve, elma uykuyu kaçırır mı
Kaynakça
http://www.milliyet.com.tr/turk-kahvesi-kansere-karsi--pembenar-detay-genelsaglik-1812428/

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!