Gizemlerle Dolu Işınlanma Deneyi: Gökkuşağı Projesi

USS Eldridge, ışınlanma deneyi

İnsanoğlu yüzyıllardır hep aynı şeyin peşinde: Evrenin sırlarını ortaya çıkarmak ve hayatı teknolojiyle kolaylaştırmak… Bugün bilim dünyasının son hali bile birçok şeye ışık tutmaya yetmiyor. Bunun birçok sebebi olabilir, bunlardan bazıları ya gerçekten yeterli bilgiye sahip olmamak ya da yeni buluşların yaratacağı sarsıntıyı insanlığın kaldıramayacağına inanmak ve onu yok etmek olabilir.


Işınlanma Gerçekten Hayatımıza Girerse...

ışınlanma bulunursa

Mesela, ışınlanmanın bulunduğunu varsayalım… Eminim ki bunu defalarca düşündünüz; ama ya sonrası? Dünya’da isteyenin istediği yere ışınlanması elbette belli yasalarla sınırlanacaktır; fakat ya bu suçun işlenme ihtimalinin verebileceği zararlar? Evet, bunlar gerçekten kulağa sıra dışı ve bir o kadar da korkunç geliyor. Biz de bugün, dünyanın saklıyor olabileceği gerçeği; yani bir ışınlanma deneyi olan Gökkuşağı Projesi’ni anlatıyoruz…

Gökkuşağı Projesi'nin Asıl Amacı

Aslında her şey, Amerika’da yeni bir savaş stratejisi yaratma amacıyla başladı. Asıl amaç, bir gemiyi manyetik algılayıcı mayınlara karşı görünmez yapmaktı, o sırada herhangi bir ışınlanma amacı henüz ortada yoktu. Bu düşünceye, Einstein’ın “Birleşik Alan Kuramı” ilham vermişti. Bu projede Einstein, Tesla ve Neumann’ın da çalıştığı söyleniyor.

Albert Einstein ve Nikola Tesla

Not: Bu kuram nesneler arası çekim kuvveti ve elektromanyetizmayla ilgilidir. Evrendeki 4 temel kuvvetin (elektromanyetik kuvvet, kütle çekim kuvveti, güçlü nükleer kuvvet ve zayıf nükleer kuvvet) aslında bambaşka ve ayrı kuvvetler olmadığını söyler. Einstein bu büyük çalışmasını tamamlayamamıştır.

Deneyin Hazırlık Süreci

Philadelphia Deneyi Hazırlığı

Gökkuşağı Projesi (Rainbow Project) ve diğer adıyla Philadelphia Deneyi, Amerika’nın Pensilvanya eyaletinin Philadelphia şehrinin limanında yapıldı. Deney, 1240 ton ağırlığındaki USS Eldridge adlı bir gemiye içindeki insanlarla uygulandı. Deneyin uygulanışındaki amaç, çok güçlü bir elektromanyetik bölge oluşturup gemiye gelen tüm ışığı ve radar sinyallerini kırarak görünmezlik sağlamaktı. Bu fikrin başarıya ulaşabilmesi için, 75 KVA gücündeki iki dev jeneratör, 3 RF vericisi ve 3000 adet 6L6 güç artırıcı tüp kullanıldı.

USS Eldridge Gemisinin Kayboluşu

geminin ışınlanması ve kayboluşu

Gemi limana yakındı ve limandan takip ediliyordu. Ekipmanlar çalıştırılmaya başlanınca hiç beklenmeyen şeyler olmaya başlandı. Geminin etrafında yeşil bir sis bulutu oluşmaya başladı ve yavaşça gemiyi sardı. Sonrasında gemi saydamlaşmaya ve tamamen yok olmaya başladı. 

Deneyi yürütenler büyük şaşkınlık ve aynı zamanda sevinç içindeydiler. Bu olay bilim tarihine geçebilecek ve hatta hayatın akışını tamamen değiştirebilecek bir deneydi ve olumlu sonuçlanmıştı. Gemi tamamen yok oldu ve dakikalarca görünmedi, hemen sonrasında yine yeşil bir sisle tekrar aynı yerde belirdi. İddiaya göre gemiye eş zamanlı olarak 600 km ötedeki Norkfolk Deniz Üssü’nde rastlandı ve görünmezlik hedeflenirken farkında olmadan ışınlanma gerçekleştirilmiş oldu.

Olay Tanıklarının Görüşleri

Jessup ve Allende, Philadelphia deneyi

Bu iddianın ortaya çıkmasında büyük rol alan, gözlem gemisinde görevli denizci Carlos Miguel Allende idi. Anlattığına göre deney iki defa yapıldı. İlkinde bir sorun yoktu ve gemiye gidip baktıklarında mürettebattan bazılarının sarhoş gibi yürüdüğünü, çoğunun da gemiden sarkıp kustuğunu gördüler. Sonra mürettebatı hemen hazırda bekleyen diğer insanlarla değiştirdiler. Bir iki gün sonra yeniden deney gerçekleştirildi ve iddiasına göre, gemi bu sefer Norkfolk açıklarında görülmüş ve ışınlanma gerçekleşmişti. Sonucu ise mürettebat için çok kötüydü. Bazıları ölmüş halde, bazılarıysa beton ve metallerin arasında sıkışıp kalmıştı. Sağ kalan çok az sayıdaki yolcular ise deney sırasında uzayda kısa süreli yolculuk yaptıklarını iddia etti.

donmuş insanlar, philadelphia deneyi

Bu iddialardan ilk bahseden Morris K. Jessup adında bir gökbilimciydi. Allende ile konuyla ilgili mektuplaşmıştı. Bir süre sonra ise Jessup kendi arabasında ölü bulundu. Olay üzerine polis, Jessup’un egzoz gazıyla intihar ettiğini ifade etti. Allende ise konuyla ilgili herhangi bir yorum yapmadı ve olay bu şekilde kapandı.

Konuyla İlgili Komplo Teorileri

abd komplo teorileri

Tabii konuyla ilgili komplo teorileri bitmiyor. ABD’nin olayı ört bas etmeye çalıştığı ve bu deneyin sonuçlarını gizlice kendi lehinde kullanmak istediği; Einstein’ın bu konuyla ilgili yeterli bilgiye ulaştığı ve insanlık için kötü sonuçlar doğuracağından çalışmalarını yırtıp attığı bu iddialar arasındadır. Deneyin varlığıyla ilgili hiçbir deneyin olmamasıyla beraber, ABD olayın kayıtlarda olmayıp gerçekdışı olduğunu belirtmiştir.

Hikayeyle ilgili, 1984 yılında ve daha sonrasında Philadelphia Deneyi ile ilgili birçok film çekildi.  

philadelphia deneyi filmi

Ayrıca "Yıllardır Bizden Saklanan Mucize Element: Gümüş" başlıklı yazıya buradan göz atabilirsiniz.


Kaynak:
https://tr.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvUGhpbGFkZWxwaGlhX0RlbmV5aQYorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!