Esrarengiz Alan 51. Bölge!

Dünya'nın en çok bilinen askeri üslerden biri olmasına rağmen yetkililer bu askeri üssün varlığını kabul etmediler ya da insanlardan saklamak istediler. Varlığı sır gibi saklanan 51. Bölge hakkında birçok bilgi Bilim Ayısı'nın bu yazısında.


Esrarengiz Alan 51. Bölge


51. Bölge girişte de dediğimiz gibi bir askeri üs.

Bu askeri üs, ABD'de ve Las Vegas'ın 153 km güneyinde Groom Gölü'nün yakınlarında Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahasıyla çevrelenmiştir.

Özellikle soğuk savaş yıllarında bu bölgede gizli operasyonlar yürütüldü. Böyle sır gibi tutulan bir alan tabii ki de beraberinde komplo teorilerini de getirdi. Komplo teorisyenleri, o bölgenin UFOları ve uzaylıları bulundurduğu konusunda teoriler yayıldı.

Tüm bu kuramsal düşüncelerin gerçek olması şaşırtıcı gelirdi değil mi?

Evet, komplo teorisyenlerinin kuramsal düşünceleri (spekülasyonları) doğru çıktı. Oradaki yetkililerden birisi gerçekten de orada neler olup bittiğini paylaştı ve oradaki gizli     dosyaları açıkladı.

51. Bölge Sırrı nedir?


Hatta orada uzaylılarla ilgili çalışmalar yapan bir grup bilim insanını gördüğünü söyledi. Bu bölgeye giriş tamamen yasaktır. Ne karadan ne de havadan bu gizli üssün 30 mil uzaklıktan sonra girişi yasaktır.

51. Bölgenin güvenliğini "Cammo Dudes" adı verilen özel bekçiler sağlamaktadır. Cammo Dudes adı verilen bekçiler yaklaşan sivilleri uyarırlar. Fakat siviller, uyarılara rağmen sınırdan ayrılmazsa yüksek miktarda para cezası kesilir.

Bu bekçiler rütbesizdir. Yani kendinden rütbeli askerleri de öldürebilirler. Sonuçta amaçları güvenliği sağlamak ve buraya giriş kesinlikle yasak.

Açıkçası diyecek başka bir şey yok bu konuda. Zaten eldeki bilgiler sınırlı sayıda. Fakat bu bölge ile ilgili ortaya atılan kurumsal düşünceler, bir askerin oranın gizliliğini açıklamasıyla doğrulandı.

Yetkili, orada bir grup bilim adamının bir uzaylı üstünde inceleme yaptığını söyledi. Ayrıca bu çok özel ve gizli bölgenin güvenliğini Cammo Dudes adı verilen bekçiler sağlar.

Bunlar kendilerinden daha rütbeli askerler eğer bölgenin aleyhine bir şey yapıyorsa onları direkt olarak öldürebilirler.
KAYNAKÇA
http://www.natgeotv.com/tr/51-bolgenin-sirlari/hakkinda
https://eu1.proxysite.com/process.php?d=x5B99FqKUE9bjMLPUFPaj4pJJXxPnWJ5p4rikWS0nreFRCCCPmU9Qg%3D%3D&b=1&f=norefer
http://www.dunyayikesfet.net/2014/09/51bolgenin-srr-nedir.html

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!