En Garip 10 Kuş Türü!

Dünya, günümüzde bile tamamen keşfedilmiş bir yer değil ve bu gezegende sayısız canlı türü var. Bu canlı türlerinin hepsi de keşfedilmeyi bekliyor. Onlar keşfedilene kadar biz elimizdekilere bakalım. Bugün biz de sizlere şimdiye kadar keşfedilen en garip 10 kuş türünü bu yazıda derledik.


1- Orman Tavuğu

En Garip 10 Kuş Türü


Bir tavuğa göre biraz uzun ve cüsseli olan orman tavukları, sülüngiller familyasından gelmektedir. Bu tavukların göğüslerinde de 2 adet daire şeklinde şekiller bulunur ve tüyleriyle, duruşuyla, görünüşüyle diğer kuşlardan çok farklıdırlar.

2- Kırmızı Gagalı Tukan

En Garip 10 Kuş Türü


Güney Amerika'nın tropikal ormanlarında yaşamlarını sürdüren bu kuşların gagaları oldukça dikkat çekici ve bu hayvanlar boyutlarına göre çok güçlüler.

3-  Kaya Horozu

En Garip 10 Kuş Türü


Kafası tamamen kırmızı olan bu kuşun gagası da kırmızı olduğundan gagasının nerede olduğu belli olmuyor. Gerçekten uzaktan bakıldığında bir kuş olduğunu anlamak zor.

4- Cennet Kuşu

En Garip 10 Kuş Türü


Aşırı derecede tatlı ve canlı renklere sahip bu kuş, genellikle Afrika'nın güney topraklarında yaşarlar. Ortalama yaşam yılları 12-15 yıldır. Bu kuşu ilginç yapan şey, bu kadar göz alıcı ve tatlı rengin üzerinde toplanmasıdır.

5- Mavi Ayaklı Sümsük Kuşu

En Garip 10 Kuş Türü


Bu kuşların dikkat çekici özellikleri, tabi ki de mavi ayaklarıdır. Bu kuşlar, diğer kuşların omurga yapılarının aksine omurgaları insanlarınki gibi diktir ve böylece iki ayak üzerine dik dururlar ve öylece size şaşkın şaşkın bakarlar.

6- Kakadu

En Garip 10 Kuş Türü


Oldukça tatlı ve güzel görünüme sahip olan bu kuş, 120 yıla kadar yaşayabilir. Kakadular, birçok ses çıkarabilir. Islık çalabilirler ve telefon çalması, insan sesi gibi sesleri taklit edebilirler.

7- Boynuzgaga

En Garip 10 Kuş Türü


Bu kuşu ilginç yapan özelliği, başından uzanan gergedan boynuzu biçimindeki renkli bir uzantıdır. Bu kuşlar özellikle tropikal ormanlarda yaşarlar.

8- İnka Sumrusu

En Garip 10 Kuş Türü


Bu kuşu ilginç yapan şey, gagasının çift yanından çıkan bıyığa benzer iki tane beyaz renkli uzantıdır. Bu bıyıklarla çok güzel ve tatlı gözüküyor. Ayrıca bu kuşun miyavladığı (ötüşü kedi miyavlamasına çok benziyor) da söyleniyor.

9- Bayağı Deniz Papağanı (Atlantik Puffin)

En Garip 10 Kuş Türü


Bayağı deniz papağanları, genellikle Kuzey Amerika ve Doğu Kanada sahillerinde yaşar ve çoğunlukla hayatlarını suda geçirdikleri için suya dayanıklıdırlar. Kendi kendilerini ısıtabilirler. Ayrıca dalış yetenekleri mükemmeldir.

10- Saksonya Kralı Cennet Kuşu

En Garip 10 Kuş Türü


Bu kuşun renkleri gayet çarpıcı ve güzeldir. Saksonya kralını özel yapan şey, başının iki tarafından çıkan boynuz benzeri uzantılardır. Bununla beraber zaten ilginç bir görünüme kavuşuyor.

KAYNAKÇA
http://www.haberpop.com/dunyanin-en-ilginc-ve-guzel-kus-turleri-galerisi/
https://emoji.com.tr/10-ilginc-kus-turu/
http://www.selosepet.com/orman-tavugunun-ozellikleri-nelerdir/
http://ohaadedirtenlezzetler.com/inka-sumrusu/

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!