En Çok Para Kazanan Futbolcular! (2017)

Maç izlediğimiz zaman hepimiz ekranlara kenetleniriz. Oyuncuymuş gibi davranır ve heyecanlanırız. Bugün de sizlere o üzerinden gözünüzü ayıramadığınız formaların içindeki  adamlardan, 2017'de en fazla parayı kazanmış 10 futbolcuyu derledik.futbolcular, para

1- Cristiano Ronaldo - 93 milyon dolar

93 milyon dolar ile 2017 yılının en çok para kazanan futbolcusu Ronaldo, listemizin ilk sırasında yer almayı hak ediyor.

ronaldo


2- Lionel Messi - 80 milyon dolar

Yine dünyanın en iyisi olma hakkını birçok defa hak etmiş bir futbolcudan bahsediyoruz... Evet, Lionel Messi bu yıl tam 80 milyon dolar kazanmış.

messi


3- Neymar - 37 milyon dolar

Futbol tarihine ismini altın harflerle yazdırmayı başarmış Brezilyalı futbolcu Neymar ise bu yıl tam 37 milyon dolar kazanmış.

neymar

4- Gareth Bale - 34 milyon dolar

Galler'in genç yaşta büyük başarılara imza atan gururu, yıldız futbolcusu Gareth Bale bu sene 34 milyon dolar gelir elde etmiş.

bale

5- Zlatan İbrahamovic - 32 milyon dolar

Futbolda takındığı dövüş tekniği tarzı ve çevikliğiyle dikkatleri bir hayli üzerine çeken ve başarısıyla hakkında konuşturan İsveçli futbolcu Zlatan İbrahimoviç bu yıl tam 32 milyon dolar kazanmış.

ibrahimovic


6- Wayne Rooney - 23,6 milyon dolar

Büyük başarılarıyla İngiltere'nin gelmiş geçmiş en büyük 5 futbolcusu arasına girmeyi başaran İngiliz futbolcu Wayne Rooney, 2017 yılında 23.6 milyon dolar kazanmış.

rooney7- Luis Suarez - 23,3 milyon dolar

4 yaşında futbola merak sanran ve büyüklüğünü kalitesiyle kanıtlayan Barcelona'lı futbolcu Luis Suarez, bu yıl 23.3 milyon dolar kazanmış.

suarez


8- Sergio Agüero -  22,6 milyon dolar

Bir zamanlar Diego Armando Maradona'nın akrabası olan ve onun tarafından yakından takip edilen Agüero, sayılı forvetler arasında. Arjantin'li futbol yıldızı olan Sergio Agüero, bu yıl 22.6 milyon dolar kazanmış.

aguero


9- James Rodriguez - 21,9 milyon dolar

Kolombiya asıllı başarılı futbolcu James Rodriguez, 21.9 milyon dolar kazanmış.

rodriguez
10- Paul Pogba - 21,2 milyon dolar

Juventus ile devleşen ve Manchester United'a tranfer olan Fransız futbolcu Paul Pogba, 2017 yılında 21.2 milyon dolar kazanmış.

pogbaKAYNAKÇA
http://www.ntv.com.tr/spor/dunyanin-en-cok-kazanan-futbolcusu-belli-oldu,XHRa3mqEn0G2VHikk9BT7A
http://www.aspor.com.tr/galeri/diger/dunyanin-en-cok-kazanan-futbolculari/17
http://www.cnnturk.com/spor/futbol/2017-yilinin-en-cok-kazanan-futbolculari-aciklandi?page=2

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!