Dünya Tarihindeki En Korkunç 10 İşkence Yöntemi! (+18)

Dünya tarihinde insanoğlu, suçluları cezalandırmak için ya da faklı nedenlerden dolayı insanları öldürmeye başvurmuştur. Fakat bazıları insanları farklı yollarla, işkencelerle öldürmek istemiştir. Bunun için farklı işkence yöntemleri geliştirilmiştir. İşte biz de Bilim Ayısı'nın bugünkü yazısında en korkunç 10 işkence yöntemini sizler için derledik.

1- Kazığa Oturtmak

kazığa oturtmak, kazıklı voyvoda

Bu yöntem, III. Vlad Tepeş'in kullandığı çok korkunç bir yöntemdir. Kurban, ucu sivri bir kazığın üstüne oturtuluyor ve kazık ağır ağır kaldırılıyor. Haliyle kazık yukarı çıktıkça kurban, kendi ağırlığıyla kazığa geçiyor. Bu işkenceyle kurban 3 gün yaşıyor. Çok farklı bir düşünce sistemine sahip olan Vlad, yemeğini yerken kurbanlarını kazığa dikermiş ve tahminlere göre Vlad yemek yerken toplamda 10.000 kişiyi bu şekilde öldürmüş.


2- Küvet

küvete oturtmak, küvet işkencesi

Çıkış noktası tam olarak bilinmeyen bu yöntem "küvete oturtmak" diye de bilinir. Kurban, önce sadece başı dışarıda olacak şekilde tahta küvetin içine oturtuluyor. Ardından yüzü bal ve süt karışımına bulanıyor ve sinekler kurbanı ısırıyor. Ayrıca kurbana sık sık yemek yediriliyor ki boşaltım yaptığı zaman kendi dışkısının içinde yüzsün. Bir süre sonra zaten sinekler, kurtlar, böcekler derken kurban canlı canlı çürümüş oluyor.

3- Pirinç Boğa (Sicilya Boğası)

pirinç boğa işkencesi

Bu yöntemin çıkış noktası Antik Yunan'dır. Kurban, yanında bir kapağı bulunan pirinçten yapılmış bir boğanın içine yerleştiriliyor. Kurban yerleştirildikten sonra, boğanın altına bir ateş yakılıyor ve kurban orada çığlıklar içinde pişiyor.

4- Kafir Çatalı

kafir çatalı işkencesi

Bir kayışa tutturulmuş iki ucu sivri çatal şeklinde metalden yapılmış bir işkence aletidir. Çatalın bir ucu kurbanın göğüs kemiğine dayanırken diğer ucu da çenesine dayanmaktadır. Ve alet kayış yardımıyla tavana asılmış kurbanın boynuna sabitleniyor. Ölmek istemeyen kurbanların kesinlikle  uyumaması gerekiyor. Çünkü uyursa ve boyun öne düşürse çatal hem çeneden hem de göğüsten deşip geçiyor.


5- Boyun İşkencesi

boyun işkencesi, korkunç işkence yöntemleri

Bu alet bir işkence aleti olmakla kalmayıp kurbanın ne kadar dayanıklı olduğunu görmeye yarıyor. Tahtadan veya metalden yapılmış bu işkence aleti kurbanın boynuna takılıyor. Fakat bu bir anda batıp öldürmüyor. Kurbanın kafasının hareketini tamamen engelliyor. Böylece açlıktan susuzluktan ölüyor.

6- Yahudi Kızağı

yahudi kızağı

Kurban piramit şeklinde bir kızağın üstüne oturtulur ve oraya iplerle sabitlenir. Piramit, makatı (anüs) genişleterek yavaş yavaş ilerler. Kurbanı alaşağı etmek için kurban tamamen çıplak infaz edilir ve hijyene özen gösterilmez. Hijyene özen gösterilmediği içinde arkanızdan içinize doğru giren piramit sizi öldürmezse bile enfeksiyon kaparak ölmeniz garantidir.

7- Kurşun Fıskiye 

kurşun fıskiye, kurşun püskürtücü

İçine erimiş kurşun, katran, kaynar su veya kızgın yağ kullanılan bu alet, kurbana en çok acı verecek bölgelere özenle püskürtülür. Özellikle gözler ve mide tercih edilen yerlerdir. Bu acı verici yöntemle ölüm garantidir.

8- Çivili Tabut

çivili tabut işkencesi

Bu işkence aletinin ön kısmı menteşeli, iç kısmı da çivilerle kaplıdır ve kurban  bu demir kabinin içine rahatlıkla sığabilir. Her yönden kurbana saplanan çelikten yapılmış çiviler kurbanın hareket etmesini engelliyor. Kurban öldürülmek istendiğinde de tüm çiviler birden kurbanın vücuduna batıyor. Bazen sorgulama yapıldığında sorgulanan kişiyi dürtüklemek ve bilgi vermesi için tehdit etmekte kullanılır.


9- Tabut İşkencesi

tabut işkencesi

Orta Çağda'da en çok kullanılan işkence yöntemlerindendir. Bu alet, kurbanın içine zar zor sığabileceği bir biçimde tasarlanmış. Kurban, bunun içine yerleştiriliyor ve yüksek bir yere asılıyor. Kargalar kurbandan kalanları yeyip bitirene kadar da aşağı indirilmiyor.

10- Askı

askı işkencesi

Kurbanın tüm eklemlerini yerinden çıkarmak ve kurbana verilecek ne büyük acıyı verecek şekilde tasarlanmış. Bu alet, ahşap bir çerçeve, alttan ve üstten kurbanın ellerini ve ayaklarını sabitlemek için kullanılan toplamda çift halattan oluşuyor. Kurban bağlandıktan sonra işkenceyi uygulayan kişi, kollar ve bacaklar yerinden çıkana kadar halatlardan çekiyor.KAYNAKÇA

http://trend.mynet.com/akillara-durgunluk-veren-20-iskence-yontemi-1038481
https://onedio.com/haber/tarih-boyunca-insanoglunun-kullandigi-en-akil-almaz-18-iskence-yontemi-499244

   Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!