En İyi 10 Korku Filmi!

gece izlenecek korku filmleri

Kimimiz korku filmi izlemeyi anlamsız bulup “Değerli vaktimi harcayıp neden kendimi korkutayım? ya da Deli misiniz, korkmak hoşunuza mı gidiyor?” diye düşünürken, azımsanamayacak bir kısmımız için korku filmleri bir tutkudur. Hatta o gece geç saatlerde izlenen kaliteli korku filmlerinin tadı da ayrıdır onlar için. Hele ki topluca izleniyorsa o filmler… Film esnasında ya da film bitince perde oynamaları, kapı gıcırdamaları veya karanlıkta gölgeler görmek korku filmi gecelerinin olmazsa olmazlarındandır. Biz de, bu gerilim ve korkunun yaşanması gereken şeyler olduğunu düşünüp size arkadaşlarla izlenebilecek en iyi 10 korku filmini derledik. O zaman korku seansı başlasın!..


10- Chucky’nin Laneti / The Curse of Chucky

Chucky'nin laneti

Yönetmenliğini Don Mancini’nin üstlendiği bu film, Chucky isimli masum bir oyuncağın eve geliş hikayesini ve oyuncağın eve gelmesinden itibaren birbirini izleyen akıl almaz cinayetlerin perde arkasını aralayan Nica ve ailesini anlatıyor. Soluksuz izleyeceğiniz bu film, işler tersine gittiğinde masum bir oyuncaktan ne kadar korkulabileceğini gösterecek nitelikte.

Yapım Yeri: ABD
Yapım Yılı: 2013
Süre: 97 dk.
IMDb Puanı: 5,6

9- Testere / Saw

testere

James Wan’in yönetmenliğini üstlendiği bu film, değerini akıl almaz acımasızlıkta oyunlar oynatarak insanlara yaşamın değerini anlatmaya çalışan bir akıl hastasını anlatıyor. Film, birbirlerini tanımayan iki kişinin kendilerini tanımadıkları bir yerde zincirlenmiş halde bulmalarını ve kaçmak için yollar aramalarını konu ediyor. Odadaki kurbanların hayatta kalıp kalmayacağı da gerilim ve merak uyandırıyor.

Yapım Yeri: ABD
Yapım Yılı: 2004
Süre: 103 dk.
IMDb Puanı: 7,7

8- Cadılar Bayramı / Halloween

cadılar bayramı

Usta yönetmen John Carpenter’ın yönettiği bu film, küçük bir çocuğun işlediği cinayeti ve büyüdükten sonra da kendisiyle hesaplaşırcasına bu cinayetleri tekrarlamasını konu ediyor.

Yapım Yeri: ABD
Yapım Yılı: 1978
Süre: 101 dk.
IMDb Puanı: 7,9

7- Paranormal Aktivite / Paranormal Activity

paranormal aktivite

Oren Peli’nin yönetmenliğini üstlendiği bu sıra dışı film, Micah ve sevgilisi Katie’nin ıssız bir yerdeki bir eve taşınmasını ve kadının küçüklüğünden beri bir hayalet tarafından takip edildiğini anlatmasıyla odaya bir kamera yerleştirerek bu korkunç olayı tespit etmeye çalışmalarını konu alıyor.

Yapım Yeri: ABD
Yapım Yılı: 2007
Süre: 86 dk.
IMDb Puanı: 6,3

6- Frankenstein

frankenstein

Yönetmenliğini Bernard Rose’un üstlendiği bu film, bir bilim adamı olan Victor Frankenstein, eşi ve ekip arkadaşlarının, hastalıklardan etkilenmeyen mükemmel bir insan prototipi oluşturma çabasını ve başarılı olmalarını; fakat deney sonrası yaratığı öldüremeyip elinden kaçırmalarıyla büyük bir tehdit altına girmelerini konu ediyor.

Yapım Yeri: ABD
Yapım Yılı: 2015
Süre: 89 dk.
IMDb Puanı: 5,1

5- 28 Gün Sonra / 28 Days Later

28 gün sonra

Danny Boyle’in yönetmenliğini üstlendiği bu film, İngiltere’de bir grup bilim insanının son derece iyi niyetli araştırmaları sonucunda öfke virüsünü bulmalarını ve bunu maymunlara denemeyi planladıklarını; hayvan hakları koruyucularınınsa bu duruma tepki gösterip virüs aşılanan hayvanları kafeslerinden çıkarmalarını ve şehrin büyük bir tehlike altına girmesini konu ediyor.

Yapım Yeri: İngiltere, Hollanda, ABD
Yapım Yılı: 2002
Süre: 113 dk.
IMDb Puanı: 7,6

4- Şeytan / The Excorsist

şeytan

Yönetmenliğini William Friedkin’in üstlendiği bu film, kocasından ayrılan bir kadının 12 yaşındaki kızı ile beraber yaşarken kızının günden güne garip tavırlar sergilemesini anlatıyor. Doktorların çözüm bulamadığı bu kızın şeytani hareketleri gün geçtikçe çığrından çıkmaya başlıyor ve doktorlar acilen bir rahip bulunmasını tavsiye ediyor.

Yapım Yeri: ABD
Yapım Yılı: 1973
Süre: 122
IMDb Puanı: 8,0

3- Halka / The Ring

halka

Yönetmenliğini Gore Verbinski’nin üstlendiği bu film, karanlık ve korkunç görüntülerle dolu bir kasedi izleyenlerin kısa bir süre içerisinde ölmelerini konu ediyor. 4 gencin ölümünden sonra bir adam bu işi araştırmak için kasedi izliyor. Ama maalesef söylendiği gibi kendisiyle birlikte ailesinin de hayatı tehlikeye giren adam, çözüm yolları arıyor.

Yapım Yeri: ABD, Japonya
Yapım Yılı: 2002
Süre: 115
IMDb Puanı: 7,1

2- Cinnet / The Shining

cinnet

Yönetmenliğini Stanley Kubrick’in üstlendiği bu film, bir otelde kış bakıcısı olarak çalışan Jack ve kış boyunca ıssız otelde kalmak zorunda olan ailesini konu alıyor. Jack’in küçük oğlunun medyumluk yeteneği vardır ve yıllar önce vefat eden annesinin katili olan adamın hayaletini hisseder. İşin kötü tarafı, babasının da bu ruh tarafından etki altına alınarak cinnet getirmeye doğru yol aldığını da görür.

Yapım Yeri: ABD, İngiltere
Yapım Yılı: 1980
Süre: 142 dk.
IMDb Puanı: 8,4

1- Diğerleri / The Others

diğerleri

Alejandro Amenabar’ın yönetmenliğini üstlendiği bu film, İkinci Dünya Savaşı sonrasında kocasını kaybeden Grace adlı bir kadının iki çocuğuyla birlikte büyük bir konakta geçen yaşamını konu ediyor. Çocukların ışığa hassasiyetleri vardır ve perdeler hep kapalı kalır. Sonrasında evlerine yaşlı bir kadın, bir adam ve dilsiz bir genç kadın yardımcı olarak alınır. Sonrasında çocuklar Grace’e, Victor adlı bir çocuğun evde yaşadığını söylerler. Zamanla ortaya çıkan kanıtlarla durum korkunçlaşmaya başlar.

Yapım Yeri: ABD, Fransa, İspanya, İtalya
Yapım Yılı: 2001
Süre: 104
IMDb Puanı: 7,6


Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!