Yıllardır Bizden Saklanan Mucize Element: Gümüş

İnsanoğlu, eski çağlardan beri gelişiyor ve farklı şekillerde yaşamını sürdürüyor. İnsanlar son 50 yıldır büyük bir gelişme ivmesi yakalamıştır. Şu sıralar vazgeçilmemesi gereken bir şeyden vazgeçiyoruz. Vazgeçtiğimiz, aslında bize unutturulmaya çalışılan hakikat, pek çoğumuzun bildiği element olan gümüş. İşte bilim ayımıza sorarak gümüş elementi hakkında sizin için derlediğimiz tüm saklı gerçekler...


Eski çağlarda insanların sağlık konusunda en çok başvurdukları gümüş elementi, nedense bugün gözlerden ırak tutuluyor. Hatta ne yazık ki pek çoğumuz için yüzük, kolye, bileziğin ötesine geçemiyor. Fakat eski dönemlerde sağlık problemlerin çözümünde gümüş sıkça kullanılırdı. 

Gümüşün yararları Jül Sezar döneminden beri biliniyordu ve Romalılar, küçük gümüş parçacıklarını yanıkları, kesikleri ve yaraları tedavi etmek için kullandılar. 

14. yüzyıla geldiğimizde Kara Veba salgını Avrupa'da yaşayanların %25'ini katlederken, bu durumdan tek etkilenmeyenler çingenelerdi. Bunun sebebi, çingenelerin gümüşü enjekte edilebilir hale dönüştürüp, damar yolu ile vücuda vermeleriydi. 


Peki, gümüşün hangi özelliğinden dolayı çingeneler vebadan korundu? 

Çünkü, gümüş iyonlarının en önemli özelliği, anti-bakteriyel olmasıdır ve düşük zehir özelliğine sahip olduğundan, üzerinde mikroorganizmaların bağışıklık kazanamadıkları ağır bir metaldir. 

alternatif tıpta gümüş suyu, gümüşün yararları

Bunun yanında gümüş elementi, antibiyotik özelliği gösterir ve bakteriyel enfeksiyonlarda, yanıklarda, yaralarda, kronik ülserde kullanımı oldukça yararlıdır. 

Gümüş madeni, kansere neden olan radyasyonu hiç sevmez ve bu yüzden yanında barındırmaz. Mıknatısa yakalanmaz ve bilgisayardan yayılan radyasyondan insanları korur. 

Gümüş elementi kolay tepkimeye girebilen bir metal olduğundan dolayı, zehri de hemen belli eder. 

Doktorlar gümüşün faydalarını biliyorlar ve hastalarına eğer sağlıklı olmak istiyorlarsa gümüş tabaklarda ve gümüş çatal bıçak, kaşık kullanarak yemek yemelerini tavsiye ediyorlardı. Hatta zehirlenmek istemeyen devlet adamları da genellikle gümüşten imal edilmiş bardak, tabak, çatal vb. eşyaları kullanmaktaydılar. 

gümüş yemek takımının faydaları, kolloidal gümüş


İnsanlar gümüşün iyileştirici etkisini bildiklerinden dolayı yeni doğan çocuğun sağlıklı olması için ağzına gümüş kaşık koyarlardı. Gümüş, 450 tür bakterinin DNA'sını bozarak yok edebilen tek elementtir. Vücutta bulunan sağlıklı hücrelerin hızlıca bölünerek çoğalmasını sağlayarak, günümüzde de halen görülen pek çok hastalığın yayılmasını engeller. O yüzden insanlar bunu bu kadar çok tercih etmişlerdir.


Peki nasıl bir gelişme yaşandı da gümüş hayatımızdan uzaklaştırıldı? 

Niçin vücudumuzun bu elementi almasını sağlamıyoruz? Bu olayın çıkış noktası, 2. Dünya Savaşı'na kadar gider. O dönem hastalıkların ve yaraların tedavisi için kullanılan penisilin, yapay olarak üretilmeye başlanır. Ve böylece tıpta patenti alınmış ilaçlarla ilaç firmalarını çok zengin edecek yeni bir çağ başlar. Bu şirketler, patentini alamadıkları hiçbir şeyi satmayacaklardır. Ve böylelikle içinde doğduğumuz sistemin getirisi olarak gümüş, bir şekilde hayatımızdan çıkarıldı. Aslında direkt olarak çıkarılmadı; gümüş yerine firmaların çıkardığı penisilini kullanmamız öğütlendi. 

gümüş suyuna karşı penisilin, zengin iş adamlarının çıkarları1906'da büyük ilaç firmalarını satın alan John D. Rockefeller kolloidal gümüşün ilaç satışlarının önünde engel oluşturacağının farkındaydı. Böylece Amerika'daki tıp fakültelerinde gümüş suyu konusu işlenmesi yasaklandı ve bu talimata uymayan tüm profesörlerin lisansının alınacağı belirtilmiştir. Gümüş elementi, tüm bu olaylar sonucunda hayatımızdan çıkarıldı. Şu an öğütlenen yapay ilaçlar kullanılıyor. Ama gümüşe ulaşmak şu an için de imkansız değil, ceviz tüketerek gümüşe ulaşabilirsiniz. Çünkü ceviz, içerisinde gümüş iyonu barındıran tek besindir. 


Özetlersek:

Gümüş çok yararlı bir madendir. Kanser dahil olmak üzere birçok hastalıktan insan vücudunu korur. Bakterilere ve mantara kadar birçok zararlı mikroorganizmaların DNA'sını bozar ve insan vücudunu da korur. Fakat bir şekilde ilaçlardan büyük paralar kazanmak için penisilin tüketmemiz öğütlendi ve tıp fakültelerindeki gümüş suyu konusu yasaklandı. Bu olay sonucunda insanoğlu gümüşü ve faydalarını unuttu. Böylece bir doğal mucizeden mahrum kaldı. Fakat hala vücudumuza gümüş alabilme şansına sahibiz. Ceviz, içerisinde gümüş iyonu bulunduran tek besin maddesidir ve biz ceviz tüketerek vücudumuza gümüş alabiliriz.

cevizin içindeki gümüş, cevizin faydaları


Ayrıca "Neden Kaya Tuzu Tüketilmeli?" başlıklı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.


KAYNAKÇA     

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!