Medyumluk Nedir?

Günümüzde birçok medyum ve onların kehanetlerini duymuşuzdur. Bu medyumların geçmişte yaptığı tahminlerden çoğunun tuttuğu söyleniyor. Nostradamus ve Baba Venga medyumların en büyük örneklerindendir. Biz de Bilim Ayısı’nın bugünkü yazısında sizlerle medyumluğun ne olduğunu ve medyumların ne gibi işler yaptığını açıklıyoruz.


falcılık, medyumluk, parapsikolojiMedyumluk, yapılış bakımından kahinlikle çok ortak noktaya sahiptir ve kahinliğe çok benzer. Belirli kehanetler ortaya atarlar. Medyumluk genellikle, özel yeteneklere sahip insanların bedeni Dünya'dan silinmiş varlıklarla irtibata geçip bunu çeşitli yollarla Dünya'ya yansıtan kişi olarak tanımlanır. Medyumluğun diğer adı da ruhçuluk veya halk dilinde cincilik olarak geçmektedir. Fakat her medyum da bedensiz bir varlıkla irtibata geçmez. Çünkü medyumlar kehanetlerini iki yoldan sağlar:


cincilik, cinlerle irtibat, cinlerle iletişim


1- Medyum denen kişi, cinlerle irtibata geçer. Cinlerden aldığı haberler sonucunda insanoğluna haber verir. Bu haberleri medyumlar değiştiremez. Medyumlar sadece irtibat kurduğu cinlerden aldığı haberleri Dünya'ya yansıtır.

doğa olayları kehaneti


2- Oluşan doğa olaylarına bakarak kendilerince bir yorum oluştururlar. Gün geçtikçe gelişen bilimle de bu ipuçlarını bulma olanakları artmıştır. Fakat medyumların hava olayları gibi yeryüzünde gerçekleşen olaylardan yaptıkları çıkarımlar genellikle hatalı olur. Yanlışları doğrularına oranla çok daha fazladır.

ruhlarla iletişim
Günümüze yakın veya bir asır kadar eski tarihlerde, istihbarat örgütleri ve polisler medyumluk yeteneklerden yararlanmışlardı. Mesela 1951'de Londra'da bir kilisede 50 kg ağırlığında çok değerli bir taş çalındı. Polis, tüm çabalarına rağmen hırsızı yakalayamadı.Daha sonra Belçikalı bir medyumdan yardım istediler ve medyum kiliseye gidip orada konsantre olduktan sonra hırsızların yerini söyledi. Gerçekten de polis medyumun verdiği adrese baskın yaptığında suçlular orada bulunup yakalanmışlardı. O dönemlerde bile bu şekilde yararlanılan medyumlar, günümüzde de gizli örgütlere ve istihbarat örgütlerine yardım ediyorlar.


Ruhlar alemi ile iletişime geçebildiği düşünülen, ölüler ve canlılar arasındaki bağlantıyı sağladığından bahseden kişiler, medyumluğun bir diğer çeşidi olarak kabul görürler. Medyumluk günümüzde, "modern falcılık" olarak eleştirilse de bazı medyumlar alanlarında gerçekten de başarılı olabiliyorlar.KAYNAKÇA
·         http://bilgihanem.com/medyum-nedir/
·         https://eu1.proxysite.com/process.php?d=x5B99FqKUE9bjMLPUFPaj4pJJXxPnWJ5p4qaxS6Sqf8%3D&b=1&f=norefer
·         http://www.risaleajans.com/soru-cevap/medyumluk-nedir
·         http://www.medyumruhsalcozum.net/content.aspx?id=4     
           


            

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!