İngilizceyi En Kolay Nasıl Öğrenebilirim?


Dil öğrenmek, son zamanlarda lüks olmaktan çıktı ve herkesin en az 1 yabancı dil öğrenmesi zorunlu hale geldi. Gerek iş yaşantısı için gerekse çok hızlı bir şekilde dijitalleşen dünyada daha iyi iletişim kurabilmek, ülkemizin sınırlarını aşarak yeni bilgiler öğrenme isteği bunun en temel sebepleri arasında yer alıyor. İnternetin sunduğu nimetler sayesinde ne bir servete ihtiyacınız var ne de herhangi bir dil okuluna gitmenize.


Daha kolay dil öğrenebilmek için yapmanız gerekenler
Öncelikle dil öğrenmek zevkli bir iş. Bunu bir ders olarak değil de hobi olarak düşünebilirsiniz. Yani bakış açınızı değiştirin. Çünkü dil öğrenmek için özel yöntemler geliştirmenize çok fazla gerek yok, sadece her geçen gün daha fazla aşina olacak şekilde İngilizce ile ilgilenin, seviyenize göre kitap okumaya çalışın, müzikler dinleyin, oyunlar oynayın. İnanın çok kısa süre içerisinde gelişiminize şaşıracaksınız.

Siz de hazırsanız tavsiyelerimize başlayabiliriz..

ingilizce öğrenme metotları

HER ŞEYİ AMA HER ŞEYİ OKUYUN

Gazete yazıları, sosyal medyada karşınıza çıkan içerikler, capsler, dergi yazıları, aldığınız herhangi bir ürün üzerinde bulunan İngilizce içindekiler kısmı, televizyonlarda karşılaştığınız yazılar… Kısacası ne bulursanız okuyun. İlk başta tam olarak anlamayın zaten buna gerek de yok her şey zamanla olacak. Zamanla daha fazla anladığınızı farkedeceksiniz. Bu kitaplara hem sahaflardan hem de internetten pdf şeklinde ulaşabilirsiniz.ÖĞRENDİĞİNİZ YENİ KELİMELERİ NOT EDİN

Her gün yeni kelimeler öğrenmiş olacaksınız. Bu kelimeleri bir yere not etmek (deftere not tutmayı seviyorsanız defterinize veya note uygulamalarından herhangi birine) işinizi kolaylaştıracak ve basit bir tekrarla kelimelerin çok daha uzun süreli aklınızda kalmasına zemin hazırlamış olacaksınız.

Kullanabileceğiniz Not Uygulamaları

ColorNote
Evernote
Fast Notepad


        İNSANLARLA CHAT YAPIN, MAİL ATIN, KONUŞUN

  Kesinlikle gramere, eksik konularınızı gidermenize, yeni kelimeler öğrenmenize ihtiyacınız var fakat, aynı zamanda yapacağınız pratikler de size büyük katkıda bulunacaktır. Hem de eğlenceli şekilde öğrenebilecek ve dil öğrenmenin yanında yeni insanlarla tanışma imkanına sahip olacaksınız.

YABANCI TV VEYA YOUTUBE KANALLARINA ÜYE OLUN

Yeni bir dili öğrenmek için yapılması gereken en önemli şeylerden biri de öğrenmek istediğiniz dille ilgili radyo, televizyon veya diğer kanalları takip ederek işitsel olarak anlama kabiliyetini geliştirmek. Bunun için BBC TV gibi kanalları takip ederek kendinizi hızla geliştirebilirsiniz.

 YURTDIŞINA ÇIKIN
Yabancı dil öğrenmek deyince akla ilk gelen şeylerden biridir yurtdışına çıkmak. Yurtdışına çıkmak için biraz maddi imkanınızın olması gerekiyor ama günümüzde çok uygun fiyatlara yurtdışına çıkabiliyorsunuz artık. Tabii biraz da size bağlı. Para harcama konusuna dikkat ederim derseniz hiç düşünmeden biletinizi alın derim. Özellikle de ilk defa çıkacaksanız... Hem yeni bir kültür öğreneceksiniz hem de tatlı maceralar yaşamış olacaksınız. Kendinizi gramer kitaplarına gömerek çok zorlamamış da olacaksınız. Size önerim İngilizce öğrenmek istiyorsanız İngiltere, Malta, İrlanda, Avustralya, Amerika, Kanada, Yeni Zelanda gibi ülkeleri gezebilirsiniz.
YABANCI ÜLKEDEN GELİP BARINMA İHTİYACI OLAN İNSANLARA EV, REHBERLİK GİBİ KONULARDA YARDIMCI OLUN 

Bu belki de yurtdışına çıkmadan dil öğrenme konusunda en yararlı olanlarından. Birçok insan da sizin gibi gideceği ülkelerde çok para harcamadan gezmek için alternatifleri değerlendirmek istiyor. Sizin de böyle bir imkanınız varsa evinizi turist arkadaşınıza açabilirsiniz. Emin olun çok eğlenceli zamanlar geçireceksiniz, tabii herkesi de evinize almayın J
Evinizde ağırlamak gibi bir imkanınız yoksa bildiğiniz yerleri gidin hiçbir ücret almadan tanıtın, birlikte vakit geçirin.

YABANCI ŞARKILAR DİNLEYİN, KARAOKE YAPIN
Yabancı şarkı dinlemek veya söylemek telaffuzunuzu ilerletir. Şarkıyı defalarca dinleyin ve genel olarak anlamaya çalışın. Şarkıyı dinledikçe anlamanız daha da kolaylaşacaktır. Karaoke yapmak hem zevkli hem de aksanınızın oturmasına yardımcı olacaktır.

BELKİ DE EN ÖNEMLİSİ “ASLA VAZGEÇMEYİN”  
Bir dili öğrenmenin en önemli püf noktası bir bebek gibi olabildiğince çok soru sormak. Gördüğünüz hemen herşeyin yabancı dildeki karşılığını düşünmeye başlayın. İlk başta doğal olarak zorlanacaksınız fakat vazgeçmediğiniz takdirde kısa bir süre sonra meyvesini almaya başlayacaksınız.

  SİZE YARDIMCI OLABİLECEK UYGULAMALAR

Voscreen

Voscreen Metodu


Duolingo

Duolingo Metodu
Lingusta Metod
Lingusta Metodu
Tureng Sözlük

Tureng SözlükTed

Ted
Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!