Güneş Enerjisiyle Çalışan 5 İlginç Alet!

İnsanoğlu gün geçtikçe gelişiyor, fakat gelişirken de kaynağa ihtiyaç duyuyor. Dünyanın varlığı süresince kaynakların tükenme ihtimali hep olacaktır. Çünkü, ihtiyaç fazlasıyla artıyor. Bunun için sürekli bir enerji üretme peşindedir insanoğlu. Güneş enerjisini kullanarak birbirinden farklı aletler geliştirmişlerdir. Biz de bu bilgileri, bilim ayısından sizin için derlemesini istedik.


1- Güneş Enerjili Şarj Aleti (Freeloader)

güneş enerjili şarj aleti, freeloader, solar enerji

Bu güneş enerjili şarj aleti ve şarj aletini çalıştıracak sistem her yere taşınabilir. Tek şarjda, Freeloader'ın dahili bataryası bir iPod'u 18 saat, bir cep telefonunu 44 saat, PSP'yi (PlayStation) 2,5 saat ve PDA'yı ("Dijital Özel Sekreter" anlamına gelen "Personal Digital Asistant"ın kısaltması olan PDA'lar, avuç içine sığabilecek kadar küçük, başta kişisel bilgilerin saklanabildiği ve iletişim özelliği olan cihazdır) ise 22 saat çalıştırabilecek güç üretiyor.

2- Güneş Enerjili Tarım Zararlısı Kovucu Alet

güneş enerjili tarım böcekleri kovucu, solar enerji

Bu alet güneş enerjisiyle çalışıp tarım alanlarına zarar veren hayvanları, böcekleri vb. kovmaya yarıyor. Cihaz üstünde bulunan güneş paneliyle çalışıyor. Panel, güneşli bir havada 3 saatte şarj olabiliyor ve tek şarj edilmede 8 saat çalışıyor. Su geçirmez anotlanmış çivi, 30 saniye arayla ses titreşimleri yaydığı toprağın içine yerleştiriliyor. Toprağın altına ulaşan ses dalgaları bu tarım zararlılarını rahatsız ediyor ve kaçmalarını sağlıyor.

3- Güneş Enerjili Çim Biçme Makinesi

güneş enerjili çim biçme makinesi, solar enerji


Standart çim biçme makineleri petrol harcarlar, fakat bu makine tamamen güneş enerjisiyle çalışıyor ve güneş enerjisiyle şarj edilebiliyor. Şarjı bitmeye yakın olduğunda, araç otomatik olarak şarj istasyonuna doğru hareket ediyor. Bu tasarruflu çim biçme makinesi ayrıca tamamen otomatiktir.

4- Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemi

güneş enerjili aydınlatma sistemi, solar enerji
Corona Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemi, güneş enerjisiyle çalışan bir dış mekan aydınlatma sistemidir. Bu sistem gündüz güneş enerjisini depoluyor ve akşam da sizin bahçenizi veya evinizin herhangi bir bölümünü aydınlatıyor.

5- Güneş Enerjili Sırt Çantası

güneş enerjili sırt çantası, solar enerji

Güneş enerjisiyle çalışan bu alet, özellikle dış mekanlarda takılan insanlar için oldukça kullanışlı. Bu sırt çantası, arkasında bulunan güneş paneli ile içindeki bataryayı şarj ediyor. Siz de bu batarya ile şarj edilebilir elektronik cihazınızı şarj ediyorsunuz.KAYNAKÇA
 
    
            
            

         

Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!