Bebeğiniz Ne Zaman Doğacak?

 

Her hamile kadın bebeğinin ne zaman dünyaya geleceğini merak eder. Bilim Ayısı ile hazırladığımız bu yazıda muhtemel doğumunuzun ne zaman gerçekleşeceği hakkında bazı bilgiler vereceğiz sizlere.


bebeğimin doğumu


     Aşağıdaki çizelgeden yararlanarak tahmini doğum tarihini kolayca belirleyebilirsiniz. Açık renkli dizilmiş aylarda son âdet çevriminizin birinci gününü (âdet kanaması günü) bulun; altındaki koyu sıra, tahmini doğum tarihidir.

     Herkes çocuğunuzun ne zaman doğacağını bilmek isteyecektir; bebeğinizin o tarihte doğumunun gecikmesi durumunda baskı altında kalmamanız için, tahmini doğum tarihine bir-iki hafta eklemeniz (sağdaki ay adları) akıllıca olabilir.


gebelik hesaplaması


Bu hesaba göre eğer gebelikten önceki son adet kanamanız 1 Ocak tarihinde ise, bebeğiniz yaklaşık olarak 8 Ekim tarihinde dünyaya gelecektir. Büyük olasılıkla, 14 Ocak tarihinde gebe kaldınız. 

Unutmayın ki bebeklerin sadece çok azı (yaklaşık %5'i) hesaplanan tarihte dünyaya gelir. Bu hesaplamalar sizin bebeğinizin yaklaşık olarak dünyaya geldiği tarihi göstermektedir.


Yorumlar

Sosyal Medyada Takip Et!